Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky

je městská knihovna od pátku 13.3.2020 pro veřejnost uzavřena.

Výpůjčky všech čtenářů budou prodlouženy.

Pasování prvňáčků

Královna knih přivítala nové čtenáře

Školní rok se pomalu chýlí ke svému konci a na 112 dětí z prvních tříd čekalo v městské knihovně milé překvapení  –  Pasování na čtenáře.

Dětem jsme připravily zábavné dopoledne. Naučily se orientovat v knihovně, zasmály se u zábavného testu o pohádkách, poslechly si příběh o jednom lenivém čtenáři, ale také měly čas se podívat na knížky, které je zajímají a baví.

Všichni prvňáčci dokázali, že se číst naučili a že bez problémů zvládnou jakýkoli text. Díky této nové dovednosti je pak královna všech knih Knihomilka pasovala na rytíře řádu čtenářského.  Děti  z 1.C ZŠ Mlýnská přišla pozdravit paní místostarostka Jana Kubíčková a dala dětem sladké dárečky.

My malým čtenářům přejeme, ať s chutí objevují kouzlo knih a příběhů v nich schovaných, ať knihy berou nejen jako zdroj zábavy, ale i poznání.

Milí rodiče, až budete přemýšlet, čím odměnit svého prvňáčka za vysvědčení, tak průkazka do knihovny je určitě ta správná volba.

Publikováno: 4. 7. 2017  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Pasování prvňáčků