DOBRODĚJ NA KOLE

Spolek Dobroděj a projekt "Slyším, tedy čtu"

zvou všechny dobré lidi na Sportovně-charitativní akci

Záměr projektu

Název organizace:                  Dobroděj z.s.
Sídlo:                                      Zahradní 2471, 440 01 Louny
IČ:                                           270 57 887
Statutární zástupce:               Doc. Dr. Ing. Jakub Dolejš
Web:                                       www.dobrodejovo.cz

Kontaktní zástupce:                Pavel Brož
Kontaktní adresa:                   U Zastávky 2948, 440 01 Louny
Telefon:                                  724 662 505
pav.broz@gmail.com

Dobroděj na kole

Charakteristika:
Veřejná cyklotour Louny (ČR) – Teplička nad Váhom (SR). Peloton se během 5 dnů zastaví ve 20 městech ČR a 2 městech SR, v každém městě bude umístěn interaktivní stánek projektu „Slyším, tedy čtu“. Cílem projektu „Slyším, tedy čtu“ je zprostředkování nevidomým, slabozrakým a seniorům knihy, které si nemohou přečíst.

Zaměření a cíl:
Cílem akce je upozornit na problematiku dostupnosti literatury pro zrakově postižené spoluobčany, navázat vzájemnou spolupráci mezi knihovnami, domovy pro seniory a zástupci projektu „Slyším, tedy čtu“.
Dalším cílem je zapojení veřejnosti do sportovní aktivity, kdy se každý může zapojit do cyklotour dle svých možností – jet celou tour, jednu etapu či její část.

Cílová skupina:
1) Zdravotně postižení (slabozrací, nevidomí, fyzicky či mentálně postižení) a senioři
2) Sportovně aktivní

Realizace:
Veřejná cyklotour se uskuteční v týdnu od 29. 5. – 2. 6. 2017
Interaktivní stánek „Slyším, tedy čtu“, kde si lidé vyzkouší své hmatové dovednosti a seznámí se s tím, jak získat zdarma audioknihy pro zrakově postižené, bude postupně k dispozici ve městech – Louny, Libochovice, Roudnice nad Labem, Mělník, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Lysá nad Labem, Poděbrady, Chlumec nad Cidlinou, Lázně Bohdaneč, Pardubice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Mohelnice, Litovel, Olomouc, Lipník nad Bečvou, Hranice, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Bytča a Teplička nad Váhom.

Slyším, tedy čtu

Projekt „Slyším, tedy čtu“ vznikl v Lounech v roce 2013 a sdružuje především hudebníky, divadelníky a pedagogické pracovníky z Loun, kteří na projektu pracují dobrovolně, bez nároku na finanční ohodnocení. Nahráváním audioknih zprostředkováváme literární zážitky těm, kteří si sami knihy přečíst nemohou (tj. především slabozrakým a nevidomým, ale i jinak zdravotně postiženým, ať už mentálně či fyzicky, dále seniorům, kteří už z různých důvodů sami číst nedokážou). Zároveň se při propagaci našeho projektu snažíme motivovat okolí k zájmu o literaturu jako takovou.

Dobroděj z.s.

Vznikl v roce 2007 a sdružuje hudebníky z Loun a okolí. Hlavním cílem je rozvoj kultury v regionu. Vedlejším cílem je pomoc potřebným. Dobroděj uspořádal již 10. ročníků charitativní akce Dobrodění, během kterých se podařilo vybrat necelých 540 tis. Kč, které každoročně putují na pomoc dětem.

Publikováno: 29. 5. 2017  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  DOBRODĚJ NA KOLE