Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky

je městská knihovna od pátku 13.3.2020 pro veřejnost uzavřena.

Výpůjčky všech čtenářů budou prodlouženy.

20. ročník „Týdne knihoven“

Co všechno knihovna pořádala?

Městská knihovna měla v týdnu od 3. do 7. října pro čtenáře, návštěvníky a širokou veřejnost připravené dvě hlavní besedy. Ta první proběhla v úterý 4. 10. s Ing. Martinem Koudelkou na téma Netopýři a jeskyně. Tento živočich je pro člověka trochu tajemný, současně ohrožený a proto chráněný. Pan Koudelka v poutavém vyprávění s obrazovým doprovodem přiblížil přítomným život netopýrů v průběhu ročních období, jejich specifika a  zmínil také jejich zimoviště, mezi kterými hrají významnou roli Javoříčské jeskyně.

Druhá beseda proběhla v pátek 7. 10. s doc. PhDr., Ph.D., DSc. Jiřím Friedlem, který je  autorem knihy Generál Karel Lukas. V té zachytil životní příběh rodáka z nedalekého Brníčka, vlastence, pro něhož služba národu patřila k nejvyšším ctnostem. Bohužel se stal obětí zvůle vyšetřovatelů a na následky krutého fyzického týrání zemřel. Kniha je k zapůjčení v knihovně.

V pondělí a ve středu knihovnu navštívili studenti 1. ročníků SPŠE, kteří si v průběhu informační lekce připomněli vývoj písma, knih a knihoven. Také se prakticky zapojili do  vyhledávání požadovaných informací a seznámili se s knihovním fondem v půjčovně. Nový webový katalog Portaro jim umožnil snadné vyhledávání dokumentů podle mnoha kritérií, včetně nově nabízených e-knih.

Příjemným bylo také setkání s našimi dlouholetými čtenáři - seniory a současně letošními jubilanty. Knihy je provází zpravidla celý život a u nás nachází klidné a příjemné prostředí. Ke společnému vzpomínání a povídání věnovala bohaté pohoštění Rašnerova pekárna, které tímto děkujeme.

Týden knihoven proběhl v příjemné atmosféře, a proto doufáme, že byli spokojeni nejen naši hosté, ale i všichni návštěvníci. Těšíme se zase za rok.

Hana Haltmarová

Publikováno: 12. 10. 2016  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  20. ročník „Týdne knihoven“