Městská knihovna Mohelnice 

S. K. Neumanna 1  |  tel.: 583 431 166  |  knihovna@knihovna-mohelnice.cz
Ukázat na mapě Mohelnice

Objednávky knih : knihovna.mohelnice@centrum.cz

MOHELNICKÁ ČTENÁŘSKÁ ŠIFRA

 

 

Knihovnou znělo: "A tímto tě pasuji na čtenáře"

 Z letošních prvňáčků už jsou čtenáři!

Dítko se stává čtenářem tím, že se naučí číst. Písmena, slabiky, slova, věty… Jde to postupně, pomaloučku, někdy hůře, jindy lépe, ale přesně tak malý čtenář vzniká.

Ke konci školního roku postupně zveme všechny první třídy k nám do knihovny, kde děti za jejich celoroční snahu, úsilí a píli odměníme. Tou odměnou je zábavné, pestré a veselé dopoledne. Čteme si pohádky, příběhy, zahrajeme si vtipný pohádkový kvíz, vyrobíme papírové sovy – a na závěr, jako zlatý hřeb programu – přijde mezi prvňáčky královna Knihomilka . Tentokrát si poslechla, jak se děti se čtením popraly, jak ho zvládly, a pak malé čtenáře svým mečem pasovala na „Rytíře řádu čtenářského“. Děti jí ve slavnostní přísaze slíbily, že se budou ke knížkám hezky chovat, budou je ctít a chránit, jak se na správné rytíře sluší a patří. Na památku pak dostaly barevné šerpy, záložky a drobné dárky.

V letošním roce bylo pasováno celkem 125 prvňáčků ze šesti tříd obou mohelnických základních škol.

A co je cílem této akce? Přivést malé kluky a holky ke čtení. A v knihovně máme spoustu vhodných knížek, nabídka je široká a každé dítě si jistě najde tu svou, která ho bude zajímat, bavit a kterou si s chutí přečte. A my dětem rády s výběrem té správně knížky pomůžeme.

Tak ať malí čtenáři s chutí objevují kouzlo knih a příběhů v nich schovaných, ať získávají ke knížkám lásku a úctu, berou je nejen jako zdroj zábavy, ale i poznání. A přejeme jim, ať se pro ně čtení stane smysluplným vyplněním volného času.


Publikováno: 18. 6. 2015  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

 

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Knihovnou znělo: "A tímto tě pasuji na čtenáře"

 

Otvírací doba:

Pondělí  9 - 18
Úterý 13 - 18
Středa 9 - 18
Čtvrtek Zavřeno
Pátek 9 - 18
Sobota 9 - 12
Neděle  Zavřeno

 

 

 

 

 

TOPlist


Dnešní svátek:

 

© Městská knihovna Mohelnice  |  tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz

Přihlásit se