Městská knihovna Mohelnice 

S. K. Neumanna 1  |  tel.: 583 431 166  |  knihovna@knihovna-mohelnice.cz
Ukázat na mapě Mohelnice

Objednávky knih : knihovna.mohelnice@centrum.cz

MOHELNICKÁ ČTENÁŘSKÁ ŠIFRA

 

 

Beseda s Markétou Pilátovou

Mohelnickou knihovnu navštívila spisovatelka, překladatelka a novinářka paní Markéta Pilátová.

V úterý 3.února navštívila naši knihovnu spisovatelka, hispanistka, překladatelka a novinářka paní Markéta Pilátová. Pochází z Kroměříže, studovala v Olomouci. Pracovala jako odborná asistentka, dále jako vedoucí zahraniční redakce týdeníku Respekt, působila na katedře slavistiky na univerzitě ve španělské Grenadě. V současnosti pracuje v kulturním oddělení španělského institutu Servantes. Žije v Praze, ve Velkých Losinách a převážnou část roku tráví v Brazílii a Argentině, kde učí češtinu potomky českých emigrantů.

V mnoha českých médiích (např. Respekt, Lidové noviny, kulturní příloha Práva Salon) publikuje eseje, zahraničně-politické články, reportáže, recenze, povídky a autorské sloupky. Od roku 2007 vydala tři romány pro dospělé, z nichž první dva byly nominovány na cenu Magnesia Litera a Cenu Josefa Škvoreckého.

K nám do knihovny přišla prezentovat své knihy pro děti, kterých má na kontě celkem pět. Její „Kiko a tajemství papírového motýla“ zaujala více jak šedesát dětí z druhých tříd základních škol (p.uč. Formánková, Kolářová, Kyseláková). Kniha byla též nominována na cenu Magnesia Litera. Je o holčičce, která se s rodiči přestěhuje z Japonska na zámek do Kroměříže a tady musí chodit do školy a najít si nové kamarády. Ty také naučí krásnému japonskému umění origami a stejně tak si to vyzkoušely i děti na besedě. Z malého proužku papíru je paní Pilátová naučila vykouzlit malou kouzelnou hvězdičku. Děti si tak odnesly nejen nové dojmy a zážitky, ale i inspiraci pro volný čas.

 

Doufáme, že beseda s paní Pilátovou nebyla poslední, a že se zase za rok sejdeme při pokračování dobrodružství, která bude Kiko prožívat tentokrát ve Velkých Losinách.

Záznam z besedy můžte sledovat na: 

mohelnickatelevize.cz/zpravy/167-knihovnu-navstivila-dalsi-spisovatelka


Publikováno: 4. 2. 2015  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

 

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Beseda s Markétou Pilátovou

 

Otvírací doba:

Pondělí  9 - 18
Úterý 13 - 18
Středa 9 - 18
Čtvrtek Zavřeno
Pátek 9 - 18
Sobota 9 - 12
Neděle  Zavřeno

 

 

 

 

 

TOPlist


Dnešní svátek:

 

© Městská knihovna Mohelnice  |  tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz

Přihlásit se