Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny

Čtenářská slavnost v městské knihovně

Uvedení prvňáčků mezi čtenáře v Městské knihovně v Mohelnici
Ke konci května a pak v dalších dvou červnových dnech se do Městské knihovny přišly podívat tři třídy prvňáčků. Tentokrát je nečekalo povídání o knížkách, čtení příběhů nebo hledání v encyklopediích, ale velká slavnost – Pasování na čtenáře.
Děti se nejprve prošly po knihovně, seznámily se s tím, co to vlastně knihovna je, jak v ní najít tu správnou knížku a jak si ji půjčit domů. Po té, co si všechno prohlédly a byly zodpovězeny jejich všetečné otázky, je čekal krátký, zábavný kvíz. Prvňáčci se pochlubili, že už znají všechna písmena a paní knihovnice je tak trochu vyzkoušela. Potom se už všichni přesunuli do sálu, kde děti čtením ze svých slabikářů přivolaly samotnou královnu všech knih - Knihomilku.  Královna prvňáčky pochválila a rozhodla se je pasovat na Rytíře řádu Krásného slova. Malí čtenáři složili slib – že se budou o knížky hezky starat, že je budou chránit, a že si jich budou vážit – a pak je královna svým mečem pasovala na čtenáře. Děti dostaly šerpu, záložku do knihy a drobné dárky. Děkujeme paní Martině Pechové a Markétě Pěnkavové z odboru školství a kultury Městského úřadu za pomoc při šerpování prvňáčků.
Celkem bylo pasováno 54 dětí:
ze ZŠ Mlýnská - třídy 1. B. paní učitelky Čepové a 1. C paní učitelky Jarošové
ze ZŠ Vodní - třída 1. B. pana učitele Příkopy.
Cílem této akce je přivést kluky a holky ke čtení. V knihovně najdou širokou nabídku hezkých knížek vhodných nejen pro začínající čtenáře, ale i pro ty pokročilejší. S výběrem jim rády pomohou kvalifikované knihovnice.
Podívejte se na několik fotografií:
files/file/prezentace.pdf
                                                                                                             Adéla Hulmanová

Publikováno: 8. 7. 2013  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny