Městská knihovna Mohelnice 

S. K. Neumanna 1  |  tel.: 583 431 166  |  knihovna@knihovna-mohelnice.cz
Ukázat na mapě Mohelnice

Objednávky knih : knihovna.mohelnice@centrum.cz

MOHELNICKÁ ČTENÁŘSKÁ ŠIFRA

 

 

Noc s Andersenem v knihovně Studená Loučka

Jak se spalo poprvé....

 

Andersen na návštěvě ve Studené Loučce
 
     Škola ve Studené Loučce po více jak 30ti letech znovu ožila. Děti se do jejích útrob seběhly navečer, v dosti neobvyklou dobu, aby zde setrvaly až do ranního kuropění. Nešlo však o netradiční podání výuky, zdejší knihovna se zapojila do mezinárodní akce Noc s Andersenem.
     Děti si po příchodu v hotelu „U Andersena“ odložily svá zavazadla a i s knihovnicí pospíchaly do „Skladu pohádek a příběhů pro dospělé“. Tam se dozvěděly, jak se knihy v knihovně řadí a zasoutěžily si. Za okny i přes dubnové datum štípal mráz, ale u šálku teplého čaje a mísy buchet od maminek bylo kouzelně.   
     Když se zcela setmělo, přítomní za svitu baterky přečetli ukázky ze svých oblíbených knih. Poté na dveře zaklepal místní spisovatel, pan Jiří Ošanec, který dětem přiblížil svou knihu „Ze slezské vísky plavčíkem u maríny“, kde se můžeme dočíst též o Studené Loučce. Přinesl také psací soupravu z dob, kdy se ve škole vyučovalo a přiblížil malým čtenářům školní vzpomínky již nežijících pamětníků obce.           
     Ovšem to už se mezi dětmi roznesla zpráva, že dorazil též samotný Hans Christian Andersen a je možné ho spatřit v horním patře, kde u petrolejky píše svou další pohádku. Múzou políbený Andersen se zdržel až do půlnoci a my se můžeme jen domnívat jaké sny se našim čtenářům té tajemné noci zdály. K dětské radosti přispěly též dárky z informačního centra a knihovny v Mohelnici – děkujeme Andersene!    
                  Hana Konečná, knihovnice ve Studené Loučce

 


Publikováno: 15. 4. 2013  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

 

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Noc s Andersenem v knihovně Studená Loučka

 

Otvírací doba:

Pondělí  9 - 18
Úterý 13 - 18
Středa 9 - 18
Čtvrtek Zavřeno
Pátek 9 - 18
Sobota 9 - 12
Neděle  Zavřeno

 

 

 

 

 

TOPlist


Dnešní svátek:

 

© Městská knihovna Mohelnice  |  tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz

Přihlásit se