Městská knihovna Mohelnice 

S. K. Neumanna 1  |  tel.: 583 431 166  |  knihovna@knihovna-mohelnice.cz
Ukázat na mapě Mohelnice

Objednávky knih : knihovna.mohelnice@centrum.cz

MOHELNICKÁ ČTENÁŘSKÁ ŠIFRA

 

 

Pasování prvňáčků na čtenáře

Poprvé v městské knihovně v Mohelnici!

Návštěva Městské knihovny v Mohelnici se pro žáky ZŠ Mlýnská stala pravidelnou a oblíbenou akcí. Tentokrát se na návštěvu vypravili žáci 1. třídy s paní učitelkou Formánkovou. Některé z dětí již navštívily knihovnu s mateřskou školou nebo se svými rodiči, prarodiči či sourozenci.
 
Ve čtvrtek 24. listopadu 2011 se ale těšily snad všechny, protože je čekalo překvapení. Hned u vchodu na ně čekala paní knihovnice se správnou knihovnickou čepicí, přivítala je , vzala do půjčovny a provedla dětským oddělením. Po krátkém povídání a prohlídce knihovny děti přešly do oddělení pro dospělé, kde je více místa. Tam na ně čekala paní „Knihomilka“. A to byla ta správná osoba, která jim, společně s ostatními knihovnicemi a paní učitelkou, odkryla slibované tajemství. Děti byly postupně pasovány na čtenáře a od paní učitelky dostávaly diplom – „poukázku“ –  na svoji první opravdovou knížku, která jim otevře cestu ke všem pohádkám, příběhům, dobrodružstvím … ke SLABIKÁŘI.

Setkání bylo bezprostřední, milé, děti nadšené. Na závěr převzaly od paní knihovnic malé dárečky a sladkou odměnu. Věříme, že tato návštěva v knihovně v každém dítěti zanechala „to něco „ a že se brzy do knihovny za novým poznáním nejen vrátí, ale že tyto návštěvy budou trvalou součástí života.
 

Několik fotografií z pasování viz Fotogalerie


Publikováno: 5. 12. 2011  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

 

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Pasování prvňáčků na čtenáře

 

Otvírací doba:

Pondělí  9 - 18
Úterý 13 - 18
Středa 9 - 18
Čtvrtek Zavřeno
Pátek 9 - 18
Sobota 9 - 12
Neděle  Zavřeno

 

 

 

 

 

TOPlist


Dnešní svátek:

 

© Městská knihovna Mohelnice  |  tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz

Přihlásit se