Noc s Andersenem 2007

Noc s Andersenem 2007 v mohelnické knihovně.

Podívejte se na fotogalerii z akce.

V pátek 30. března začal v městské knihovně v Mohelnici již šestý pohádkový večer s názvem „Noc s Andersenem“. Akce se pořádá ke Dni dětské knihy, který je stanoven na 2. dubna podle narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Celostátní ( i mezinárodní) akce se letos zúčastnilo téměř 600 „spacích míst“ v knihovnách, domech dětí, školních družinách a dětských oddělení v nemocnicích. Účastníci Noci s Andersenem by vytvořili město, kde žije 18 000 dětí a 4000 dospělých (strašidla, pohádkové bytosti, plyšáky, psy a kočky nepočítaje). Všude byl pro děti připraven pestrý program.

Pohádkový večer v mohelnické knihovně začal v 19 hodin. Nejprve se děti mezi sebou seznámily, dostaly jmenovky a vylosovaly si barvu skupiny.
V 19,30 již nás přivítala na večerní prohlídce vedoucí městského muzea paní Hana Heidenreichová. Provedla nás novou expozicí o historii města, ukázala výstavu vycpaných ptáčků, bylinkovou zahrádku, lišku Bystroušku , Neptuna
ze staré kašny i tajemného skřítka. Muzejní dvorek byl osvětlen jen svíčkou
a měsícem a působil velmi romanticky. Vrcholem návštěvy byla prohlídka muzejního sklepa, kde na nás čekalo překvapení : šašek Kája a ukrytá truhlička s pokladem. S Kájovou pomocí děti truhličku našly a poklad si rozdělily.

Po návratu z muzea prolezly děti temným tunelem do pohádkové říše a večer pokračoval. Na programu bylo skládání velkého obrázku, hry a soutěže. Také letos bylo připraveno „oblékání císaře“, inspirované Andersenovou pohádkou Císařovy nové šaty. Malým krejčíkům se šaty pro císaře opravdu povedly.

Závěr večera patřil čtení, povídání a ukládání ke spánku mezi knihami. Věříme, že se dětem večer líbil a zdály se jim nádherné sny, plné fantazie
a pohody.

Městská knihovna děkuje všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu pohádkového večera , za poskytnutí občerstvení pak firmě
Potraviny Vlček a syn.