V květnu a červnu probíhá v naší knihovně slavnostní

* pasování prvňáčků na čtenáře *

pasováno bylo celkem 112 prvňáčků.

Královna Knihomilka pasovala prvňáčky

V letošním roce bylo pasováno celkem 126 dětí z pěti tříd obou mohelnických základních škol.

Prvňáčci mají za sebou téměř celý rok školní docházky. Za tuto dobu se mnohému naučili, vždyť po prázdninách už z nich budou druháci. Mimo jiné zvládli celou abecedu a umějí přečíst pomaleji nebo rychleji jakýkoliv text.

V městské knihovně jsme pro ně zorganizovaly tradiční akci – Pasování na čtenáře. Prvňáčci se seznámili s tím, jak se ke knížkám chovat, jak se v knihovně mezi regály orientovat. Poslechli si humorný příběh o jednom líném čtenáři a společně vyplnili zábavý pohádkový kvíz. Pak děti předvedly královně všech knížek  Knihomilce, že umí číst, protože právě svým čtením ji mezi sebe přivolaly. Knihomilka děti pasovala na čtenáře – každé dostalo barevnou šerpu, záložky a drobné dárky.

Děti dnes už ví, že v knihovně pro ně máme k zapůjčení spoustu krásných knih určených pro začínající čtenáře.  Každý si najde tu svou, která ho bude bavit a kterou si s chutí přečte. A my dětem přejeme, aby čtení pro ně bylo nejen zdrojem poznání, ale i zábavy a aby s pěknou knížkou rády objevovaly kouzlo příběhů v nich schovaných.

Publikováno: 22. 6. 2016  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Královna Knihomilka pasovala prvňáčky